| Pithon a întrebat:

Salut am si eu o problema cu jocurile pe PC, pana acum aproximativ o saptamana imi mergeau destul de ok, apoi din senin s-a intamplat ceva, imi tot apar erori de genul 3d accelerator. Am o placa video ASUS EAX550HM 512, 512 RAM, windows xp.
Nu doresc sa jco ceva mai noi jocuri sau cele mai performante, ma multumesc si cu un fifa 2011(care imi mergea pana acum), un John Deree American Farmer, etc
Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| Y2k a răspuns:

Iti mergea fifa 11 pe 512 rami laughing.nu cred aa si inca ceva poate trebuie sa faci un update la driveru tau video sau instaleaza windowsu-l nou altceva nu stiu.bftwinking

| Vooortex a răspuns:

Salut. Ar trebui sa iti instalezi un driver mai bun:

http://www.google.ro/......http?/url

Iti alegi de aici ce windows ai, pe cati biti, dai ''direct link'', apoi se descarca si instaleaza driveru'. Si eu am unele jocuri care nu le pot juca, si imi apare aceeasi eroare: 3d accelerator not detected ( si am o placa video de 256 Mb si 2 Gb RAM). Asta inseamna sa iti iei o placa video mai buna, de 1 Gb, ca sa nu mai ai probleme si sa ii mai adaugi RAMI, de fapt sa iti iei un pc mai bun ( e valabil si pentru mine :D). Bafta

| wendy434 a răspuns:

Mda...nu stiu ce inseamna la tine performant din moment ce joci(jucai) fifa 2011. daca nicic ala nu-i performant inseamna ca performant are mai nou alta definitie.