| marinel01 a întrebat:

Salut.Am o problema.Am un laptop cu procesor Intel core i5-3210M Cpu @ 2. 50GHz si placa video NVIDIA Geforce 610M de 1GB si pana azi am putut rula jocurile cu placa dedicata(nVIDIA), dar e azi nu mai pot.Am schimbat din setarile placii dar degeaba,am selectat pe high perfomance,dar a fost in zadar, tot nu pot rula jocurile cu cea dedicata.Inca nu am incercat din BIOS.Astept raspunsuri.Dau funda celui care va rezolva problema!

5 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Intra in control center ( al placii video dedicate ) si comuta pe placa video dedicata. Normal ar fi trebuit sa faca aceasta comutare sa intre pe placa video dedicata atunci cand te joci, iar pe cea integrata ( cea din procesor ) cand esti out of game pentru un comsum mai redus al energiei.
Bft!

| marinel01 explică (pentru Jipa95):

Nu stiu cum sa intru in control centercrying((

| Jipa95 a răspuns (pentru marinel01):

De obicei dai click dreapta pe desktp si vei avea acolo graphic proprieties.

| marinel01 explică (pentru Jipa95):

Am incercat cum ai zis dar ma da in control center de la ceaa integrata.

| marinel01 explică:

P.S:In dxdiag imi arata doar placa video integrata IntelHD4400