| YoAndreyCooL a întrebat:

Salut, am o problema cu internetul, deci.
Ma conectez la internet si intru pe jocuri/Youtube, si dupa aproximativ 5, 10, 15 minute nu imi mai arata nici o retea, stau la bloc si am multi vecini cu retele disponibile, ma conectez la internetul meu, stau si se deconecteaza automat si imi zice ca nu sunt conexiuni disponibile, sau apare x acolo unde sunt liniutele de internet. Am incercat multe, sa reinstalez windowsu si am umblat prin setari, nimic, problema o remediez dupa un restart la pc, dar cum am zis, dupa un timp tot asa se intampla!
Cine ma ajuta ii dau funda!

Răspuns Câştigător
| tril a răspuns:

Eu nu am spus ca este de la net sau Windows. Eu am router si zilele trecute mi s-a intimplat ca priza in care este routerul sa-mi faca figuri. Mi se intrerupea net-ul si era cit pe ce sa fac reclamatie la RDS (dupa ce am scanat pentru virusi cu vreo 200 de programe). Din intimplare am observat si... s-a rezolvat.
Poate si la tine vreo mufa nu face bine contactul. Se mai uzeaza si ele.

6 răspunsuri:
| tril a răspuns:

Verifica toate prizele, mufele. Undeva face "joc" si se intrerupe temporar.

| YoAndreyCooL explică (pentru tril):

Problema nu este de la netul meu, sau de la setarile din PC, cel putin asa cred ca am reinstalat si windowsul. dupa un timp imi dispar toate retelele disponibile si trebuie sa remediez cu un restart.

| YoAndreyCooL explică (pentru tril):

Poate fi si ceva din ce ai zis tu. problema o am de o saptamana, ma conectez la net, dupa un timp apare limitat reteaua si dupa cateva secunde nu imi mai apare nici-o retea, nici cele a vecinilor. nu stiu ce sa fac.

| tril a răspuns (pentru YoAndreyCooL):

Verifica!
Altfel, nu poti sti care e cauza. De aici, noi putem doar sa presupunem. Fa si o scanare antivirus.

| YoAndreyCooL explică (pentru tril):

Tot nu am rezolvat problema, dar o sa iau in calcul si ce ai spus tu, poate o sa il duc la cineva priceput/la un service sa il repare. Ti-am dat si funda pentru ajutor, mersi mult.

| tril a răspuns (pentru YoAndreyCooL):

Imi pare rau ca nu ai rezolvat problema. Voiam sa te ajut, nu tineam la funda. Numai bine!

| tril a răspuns (pentru YoAndreyCooL):

Eu nu am spus ca este de la net sau Windows. Eu am router si zilele trecute mi s-a intimplat ca priza in care este routerul sa-mi faca figuri. Mi se intrerupea net-ul si era cit pe ce sa fac reclamatie la RDS (dupa ce am scanat pentru virusi cu vreo 200 de programe). Din intimplare am observat si... s-a rezolvat.
Poate si la tine vreo mufa nu face bine contactul. Se mai uzeaza si ele.