| LaMe a întrebat:

Am o problema cu netul imi tot cade dar mie imi arata ca am semnal, dar atunci cand imi cade, imi zice no internet acces si limited acces dar am semnal... cine ma poate ajuta?

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

D-apăi că la orice computer indiferent de placa de rețea(cu wi-fi sau nu), de router etc. mai cade câteodată netul, de asta poți fii sigură, oricine poate păți asta din când în când. Dacă-ți mai "cade" conexiunea ți-am scris în mare ce să faci. Numai bine!

4 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Ai router/modem? Dă-i un reboot, nu reset că dup-aia trebuie să-i chem pe ăia. Pune-ți ip-ul pe dynamic de la static dacă nu-l ai pus încă și dăi renew la porturile DNS. Reinstalează driverele pentru placa de rețea. Dacă nimic nu ajută contactează-i pe cei de la firma cu Internetul și spune-le ce problemă ai. Până acum ți-a mers? Ai făcut ceva modificări la Windows sau la placa de rețea?

| LaMe explică (pentru DDCC):

Router.
Nu nu am facut nicio modificare singurul lucru pe care l-am facut a fost: L-am deconectat si l-am bagat din nou si dupa aia a mers... nu stiu ce o avea da im momnetu asta imi merge...
Mersii pentru raspuns

| LaMe explică (pentru DDCC):

Mersii salut!

| DDCC a răspuns (pentru LaMe):

Nicio problemă. Salut și ție!winking

| DDCC a răspuns (pentru LaMe):

D-apăi că la orice computer indiferent de placa de rețea(cu wi-fi sau nu), de router etc. mai cade câteodată netul, de asta poți fii sigură, oricine poate păți asta din când în când. Dacă-ți mai "cade" conexiunea ți-am scris în mare ce să faci. Numai bine!