| DarkWoolf a întrebat:

am o problema cu pc-ul, dupa ce il deschid peste 10 minute sa da restart si nu stiu ce sa-i fac windowsu-l l-am instalat ieri si praful l-am sters tot ieri temperatura e de 30 grade si pot sta si pe desktop si tot se da restart nu stiu ce sa fac ma puteti ajuta!

Răspuns Câştigător
| EnvyU a răspuns:

Cand da restart, iti arata ecranul albastru pentru o secunda? Faza e ca asa mi-a facut si mie si a fost de la placa video, daca nu ii faceam nimic statea si 20-30 de minute fara restart, cum intram intr-un joc in 5-10 min bum pica, pana cand dupa 3-4 zile nu a mai primit semnal. Si pana la urma am schimbat si sursa ca nu mergea nici pe onboard. Deci ori e sursa ori e placa video. Eu iti zic intai sa scoti placa video si foloseste aia onboard o zi sau cat vrei sa vezi daca iti mai da restart sau nu, daca da restart macar stii ca nu e aia video.

| DarkWoolf explică (pentru EnvyU):

Ce-i onboard-ul?

| EnvyU a răspuns (pentru DarkWoolf):

Dupa ce scoti placa video din pc, te uiti in spate la pc si cauti un slot in care poti sa bagi cablu de la monitor, depinde de ce monitor ai, cauti un slot albastru sau alb cu multe gaurele. Acolo e onboard si poti sa bagi monitoru acolo si sa dai drumu la pc sa vezi daca iti mai face probleme

| DarkWoolf explică (pentru EnvyU):

Da problema este de la placa video.
Multumesc de ajutor am sa-mi cumapr alta.

| EnvyU a răspuns (pentru DarkWoolf):

Daca nu dispui de multi bani iti recomand sa intrii pe forum.computergames.ro, cauti acolo la hardware/publicitate/componente, o sa gasesti o gama larga de piese ieftine si bune, eu am luat de la cineva o placa video cu 400 ron care in magazin e 550, si e inca in garantie, a cumparat-o acu 5-6 luni, deci e aproape noua si nu am nici o problema. Din pacate e mai nasol daca nu esti din Bucuresti.

5 răspunsuri:
| Iancu_Silvan_1996 a răspuns:

E problema din alta parte. Daca ai piese de schimb, baga-le pe rand si asta te va ajuta sa iti dai seama care e defectul.