| Stefan8 a întrebat:

Salut.
Am o problema cu PC-ul: nu de mult timp i-am pus windows xp SP3, dar i-am pus si parola. Iar acum dupa ce PC-ul "se incarca", ecranul devine negru, si se vede doar sageata mouse-lui.
Cum as putea rezolva problema?
Mentionez faptul ca inca nu facusem driverele.
Multumesc mult

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Incearca asa:
https://www.youtube.com/watch?v=AtyAOTdfKD0
Maxim un reinstall de windows te ajuta.

| Stefan8 explică (pentru CM7YRE):

Am incercat, dar nu a functionat.
Si nu imi da voie sa reistalez windows-ul. Cica nu exista in computer decat o partitie (cu toate ca eu facusem 3 partitii cand am pus XP-ul).
Ce sa fac? Daca as pune alt HDD, oare merge?

| CM7YRE a răspuns (pentru Stefan8):

Ce mesaj da mai exact, cuvant cu cuvant? Incearca instalarea si de pe stick si de pe cd daca ai. Macar introdu un dvd cu windows 7, formateaza partitiile, si apoi introdu un cd cu windows. Da, daca pui alt hdd merge, dar probabil va trebui sa instalezi si windows-ul. (toate de mai sus merg in conditii in care nu ai probleme cu o componenta gen hdd, placa de baza etc.)