| George1968 a întrebat:

Salut intreaga comunitate TPU!
Poate ma puteti ajuta in a rezolva o problema legata de laptopul meu...
Am un HP Pavilion Sleekbook model 15 b003sq, recent cumparat caruia i-am instalat Windows 7 Home Premium (cu licenta) si desigur am instalat toate driverele aferente, descarcate de pe site-ul oficial HP. De ceva timp am observat ca atunci cand il pornesc dupa ce isi incarca toate programele, laptopul nu imi mai,, vede,, reteaua mea wireless, dar pe ale vecinilor, da. In acelasi timp trebuie sa mentionez faptul ca routerul meu este bun (ASUS Rt 10N) deoarece in casa mai am doua calculatoare care sunt conectate prin wireless la acest router si merg perfect. Curiozitatea este ca sunt zile in care pornesc laptopul HP si reuseste sa mi se conecteze la routerul din casa, dar de multe ori nu vrea... va rog sa-mi dati niste sfaturi referitoare la ce as putea sa fac sa rezolv aceasta problema! ...va multumesc anticipat!

1 răspuns:
| dani0822 a răspuns:

Daca ai ultimul driver instalat de pe site-ul HP, urmeaza urmatorii pasi: control panel>device manager>network adapters> broadcom.(dezinstaleaza facand click dreapta), le poti dezinstala pe toate(Microsoft virtual, realtek.) iar apoi repornestii pc, iar ele se activeaza automat. sper ca asta sa rezolve problema.