| DNd_Cristian_1997 a întrebat:

Am o problema

La farming simulator 2013 imi da eroarea "Erroe:Could not init 3D system. Shader model 3.0 si required.

Please install the latest video card

Dati-mi un link de unde pot downloada ceva cu care sa-mi mearga. Funda happy

2 răspunsuri:
| GeniusExtreme a răspuns:

Foarte simplu.Placa ta video nu are integrat shader 3.0 decii jocul nu are cum sa ruleze.

| boopman a răspuns:

Eroarea aia iti spune ca nu ai o placa video care detine Shader Model 3.0. Daca ai Windows, du-te in meniul Start si:

1a. Daca ai Windows 7 sau mai bun, pur si simplu cauta "dxdiag" (fara ghilimele) in casuta de search si treci la pasul 2.

2a. Daca ai Windows XP sau mai jos, apasa in acelasi timp tasta Windows + R, scrie in casuta "dxdiag" (fara ghilimele) iar apoi apasa enter.

3. Daca totul a fost bine, ar trebui sa ti se deschida o fereastra noua. Sus poti observa ca ai mai multe tab-uri, printre care si unul pe nume "Display". Da click pe acel tab si apoi cauta, printre toate acele informatii, categoria "Chip Type", ar trebui sa fie in stanga

4. Lasa reply la acest comentariu ce scrie la Chip Type, sau daca nu gasesti poti face un screenshot, si iti zic daca eroarea este cauzata de hardware sau de o eroare in software.