| anonim_4396 a întrebat:

Mi se restarteaza calculatorul va rog ajutati-ma mi-am reinstalat windowsul l-am dus sal curete de praf au pus si pasta termoconductoare la procesor si la placa video si tot se restarteaza. dati-mi niste sfaturi va rog

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
E din cauza supraincalzirii, incerci sa joci mai mult decat iti permite laptopul, se forteaza, se incalzesc componentele si ca sa nu se arda se stinge/restarteaza in functie de cum e setat.
Pe viitor nu mai lua sisteme mai slabe decat ai nevoie, sunt mai ieftine dar degeaba ca oricum nu le poti folosi si te si eneverzi. Am patit-o si eu acum cativa ani, sa nu crezi ca esti primul sau ultimul. happy
Bafta

2 răspunsuri:
| va2311paa a răspuns:

O sa-ti dau un raspuns cam prost.Ai cumva hammer mt2 pentru ca si eu am avut si dupa o saptamana mi se restarta calculatorul si jocul uneori si ca sa scapi stergel si downloadeazal iar. Funda?

| c0sminliviu a răspuns:

Lipsa de pasta la procesor