| banditul007 a întrebat:

Am placa de baza Hewlett-Packard 3048h. Mi-am cumparat un procesor Core 2 Duo E 8500 de 3.1 ghz si l-am montat pe chipset cu pasta termoconductoare cu tot. Cand am pornit sistemul monitorul nu se aprindea, mergea 10 secunde si apoi se restarta. Tot asa mergea 10 secunde fara ca monitorul sa se aprinda si dupa cele 10 secunde incepe coolerul la procesor sa faa o vajaila parca ar fi pus la un voltaj mai mare. Imi puteti spune ce sa fac ca sa mearga?

7 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Pe care pc il ai?
http://hpfansite.com/images/2012/05/hp-compaq-desktops-2012.jpg

Probabil trebuie sa faci update la bios.

| banditul007 explică (pentru CPAElites):

Pc-ul e numarul 4

| banditul007 explică (pentru CPAElites):

Si poti sa imi spui cum sa fac update la bios?

| CPAElites a răspuns (pentru banditul007):

PC-ul e un HP/Compaq 6000 Pro?

| banditul007 explică (pentru CPAElites):

Da

| KaraSiAtat a răspuns:

Cs:Go Connect:
CNA.INDUNGI.RO = 93.119.24.143:27015
JBGO.INDUNGI.RO = 93.119.24.65:27015

| qq221133 a răspuns:

Scoate bateria de pe placa de baza, soate cablu de alimentare din pc-u', lasa-l vreo 15 minute, schimba pasta termoconductoare, vezi daca ai placa video scoate-o, si vezi daca merge, in orice caz e c-am greu sa-mi fac o idee ce are pc-ul tau din aceasta descriere happy dar sper ca macar una din lucrurile pe care ti le-am spus sa ajute, sper ca se intelege ca trebuie si sa le pui la loc dupa ce le scoti, dupa alea 15 minute... si daca vezi ca-i de la placa video inseamna ca s-a parlit, daca nu e de la voltaj, si o sa se repare totu'!