| AlexuTzzuAlex2000 a întrebat:

Salut, am si eu cateva intrebari, cu ce joc credeti ca ar fi ideal sa incep un canal de Youtube in 2019? de pe pc as vrea. Credeti ca e ok ca pe un canal de gaming sa pun si vlogguri? Credeti ca ar trebui la inceput sa ma axez pe un singur joc? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| denisQ00 a răspuns:

Recomand sa faci GAMING ( e mai usor ) si sa incepi cu un video editat bine, si sa te joci Fortnite si Brawl Stars ( spun asta deoarece aceste jocuri prind bine de tot ) Bafta!

4 răspunsuri:
| Benn12 a răspuns:

Deci, Ori faci in Engleza sau in Romana canalul.in engleza faci mai repede si mai multe vizionari si abonati.Eu iti sugerezi sa faci prima data un tutorial care sa fie cu un thumbnail bine (Photoshop iti recomand) si titlul la fel, sa pui multe tag-uri, multe legate de titlul tau si continutul video ului.
Sa faci 2 video-uri pe săptămână, si cand vrei mai faci un tutorial. Eu nu iti recomand sa faci vlog. Daca NU vrei sa faci tutoriale, atunci axeaza te la început decat pe un joc (după ce faci 10 abonati fa altceva). Sunt multe jocuri de inceput, chiar daca sunt vechi, (nu chiar de 10 ani) Succes!

| cris54321 a răspuns:

Daca faci in romana, intrii pe Youtube Romania la trending si vezi primele 10 video-uri cu ce sunt. Cel mai probabil minecraft, fortnite, roblox. Ca astea se joaca si se uita audienta de pe Youtube. Adica copii. Click bait si niste editari bune.