| adiadiunu a întrebat:

Am si eu o intrebare:
Am 4 spatii pentru placutele de GB RAM. Am observat ca 2 dintre ele sunt rosii iar alte 2 sunt galbene. Pot monta placute pe cele galbene (am o placuta pe un spatiu rosu de 2 gb ram)

Răspuns Câştigător
| bortanradu a răspuns:

Cand ai perechi de mai multe culori inseamna ca poti monta modele de RAM diferite. Pui pe cele rosii o marca gen Corsair si pe cele galbene Samsung. Daca vrei sa montezi RAM pe sloturile galbene trebuie sa fie doua placute identice.

| adiadiunu explică (pentru bortanradu):

Am inteles. Multumesc pentru raspuns.winking

1 răspuns: