| dragosbogdan001 a întrebat:

este vorba de minecraft. Azi am fost cu niste prieteni la ziua unui altui prieten. Acasa la el, dupa prajituri si toate cele, am inceput sa jucam minecraft impreuna. La un moment dat, am decis: Nu ne batem o saptamana (cam vreo ora a durat in minecraft). Apoi ne batem pe echipe. Deci am inceput pregatirile. Am construit pe echipe, eu adunam materiale si prietenul meu sapa casa (mai mult o pestera in pamant, dar cu toate cele). Asa deci, sa nu mai povestim si sa trecem direct la razboi. Deci prietenul meu a reusit sa sape o mina, sa faca tarnacoape si sabii din fier (eu aduceam doar lemn de afara). "Inamicii" n-au facut nicio casa, dar au scotocit mapa si au gasit diamante. Si mult, mult fier. Apoi coechipierul meu a parasit jocul, dupa ce a pus sabiile in cufar ca sa le pot folosi eu. S-a hotarat intre noi sa dezbinam echipele. Si a inceput lupta. In total eram trei acum. Eu: sabie fier x3, sabie lemn x1. Sarbatoritul: Sabie piatra, armura fier pe cap si pe picioare. Norocosul cu diamantele: Sabie diamant, armura fier cap - picioare. Si ne-a facut praf norocosul (mai ales pe mine). Casa mea era zidita bine in perete, asa ca am camuflat-o: nu mai putea fi gasita decat de mine( si nu mai aveam usa, doar daca sapam in pamant sa intru).
Si ne vom mai juca pe lumea asta si alta data.

DECI, INTREBAREA: CE SA FAC SA CASTIG CA ALA CU DIAMANTE MA FACE PRAF... VA ROG SFATURI.
Tineti cont ca casa nu poate fi gasita... si eu am sabie de fier...

4 răspunsuri:
| chakra8 a răspuns:

Tu esti genul ala de "sufletul petrecerii", nu?

| dragosbogdan001 explică (pentru chakra8):

Nu, nu sunt. Sunt gen "Tocilarul". Dar acesti prieteni nu ma conosc bine, deci unul dintre ei s-a snervat si m-a facut sufeltul petrecerii, mai exact "tinta sigura cu arcul in minecraft". Dar ai citit macar intrebarea?

| Stolniceanu_Iustin_1997 a răspuns:

Bai,exista 1 metoda!
Ceri de la cineva sa-ti dea /gamemode 1
!