| Wo0W a întrebat:

am si eu o intrebare vreau sa-mi fac un pc de la 0 si m-am gandit la aceste componente (Placa video Sapphire AMD Radeon HD7750 GDDR5 Placa de baza MSI 870S-C45 (FX), socket AM3 Procesor AMD Athlon II X2 250 Dual Core, 3000 MHz si 8 gb ram ddr3 ) si vreau sa stiu daca imi merge bine gta 4 si battlefield 3 fara sa fac overclock. Multumesc

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| domandaniel a răspuns:

Un sfat! Dacă te tentează o placă video anume, intri pe YouTube și scrii așa: Nume joc și serie placă. Și cu siguranță vei găsi minim 1 clip cu un joc rulat pe placa respectivă. Eu așa am făcut.

Eu aș opta pentru un Intel i3/i5.

| Wo0W explică (pentru domandaniel):

Si eu vreau cv mai bun dar bugetul meu nu este foarte mare