| Sebastos a întrebat:

Am si eu o problema. Am incercat sa fac si eu rezoluția de la PC mai mare si dupa ce am salvat setările mi-a arătat ecran negru si pe mijloc scria,, Fără semnal ". Cred ca imi arata asa de la acea rezoluție, dar nu stiu cum sa rezolv ( am windows 10 pro, am incercat si combinația Ctrl+Alt+Del, dar nu merge). Va rog, ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pornește in safe-mode, schimbi rezoluția și revii la normal

| CiobotaruValentin a răspuns:

Salut.Această eroare o arată datorită faptului că poate tu ai cablu VGA conectat la o placă video ce permite mărirea rezoluţiei, iar semnalul de la placa video către monitor s-a întrerupt datorită faptului că monitorul nu poate să redea rezoluţia aleasă de tine.Atunci când ai setat rezoluţia probabil că la o anumită rezoluţie îţi arăta ceva de genul (recomanded).În principiu când îmi mai setam rezoluţii mai mari decât putea duce monitorul şi mi se făcea negru ecranul dădeam pur şi simplu ESC sau scoţi cabulul VGA şi îl mufezi la loc.
O seară bună şi sper să te ajute răspunsul meu!

| Sebastos explică (pentru CiobotaruValentin):

Multumesc de raspuns, dar deja am incercat tot ce mi-ai spus sa fac si tot nu merge. Am cumparat un nou cablu ( pentru rezoluție ) si cand m-am conectat, mi-a mers pc-ul.Am dat sa se reseteze rezoluția, s-a resetat, apoi am închis pc-ul. După câteva ore, cand am vrut sa il deschid, nu a mai vrut.