| dode08 a întrebat:

Salut..am si eu o problema daca ma poate ajuta cineva.
Mi-am cumparat o placa de baza Gigabyte Z690M DS3H DDR4, sursa 1000W gigabyte, placa video AMD RX 6800, problema ar fi ca atunci cand intru in jocuri se aude un bazait extrem de tare si vine din zona ramilor sau langa procesor, nu stiu sigur..cand ies din jocuri bazaitul dispare.
Bazaitul se aude la fel si in casti doar in jocuri.
Am marit ventilatia cooler-ului si nu se aude bazaitul...am incercat si cu testul FurMark pentru a marii ventilatia placii video si tot nu se aude nimic.

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Eu cred ca e de la sursa dar nu stiu cum ai pute remedia problema!

| dode08 explică (pentru lpavel):

O sa incerc mai multe metode, am mai auzit si de Coin While, multumesc oricum.

| lpavel a răspuns (pentru dode08):

N-ai pentru ce!