| Savage_Andreas_1995 a întrebat:

Salut, am si eu o problema eu am un Laptop care are pe el o placa de la procesor adica cea integrata, iar acesta are si o placa dedicata de la nVidia cum fac ca laptopul sa ruleze pe placa dedicata?
Si cum pot sa rulez Minecraft, Cs Go, etc sa ruleze pe placa dedicata?

4 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

De obicei face trecerea automat daca-l conectezi la o sursa de curent (sa-l bagi la incarcat) ca altfel o ia pe dedicata, numai daca nu specifici din nVIDIA control panel ceva.

| Savage_Andreas_1995 explică (pentru AlinKun):

Salut, ai skype sau ceva sa ma poti ajuta?

| AlinKun a răspuns (pentru Savage_Andreas_1995):

Skype: alin.kun

| LPCTSTR a răspuns:

Intri in NVIDIA Control Panel si vezi poate la Set PhysX Configuration, in 3D Settings si selecteaza procesorul, cred ca funtioneaza.