| GhitaAndrei2000 a întrebat:

Salut,recent am observat ca laptopul meu folosea placa video integrata, iar acum cand am inlocuit-o cu placa dedicata(1650) am observat ca in minecraft,fortnite, posibil si in alte jocuri, ca ceva nu lasa jocurile sa treaca de 30 fps, le forteaza sa stea la acel numar.Mentionez ca am umblat doar in windows si nVIDIA control panel.Ce pot face ca jocurile sa ruleze la maxim?

Răspuns Câştigător
| GPA a răspuns:

Am rezolvat problema. Caz închis happy

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

"ca ceva nu lasa jocurile sa treaca de 30 fps"

probabil placa asta a ta atat duce

| GhitaAndrei2000 explică (pentru Simpatic):

In gtx 1650?

| Simpatic a răspuns (pentru GhitaAndrei2000):

Da,eu la asta ma gandesc

| relian a răspuns:

Cred ca trebuie sa setezi placa grafica,ai pus dar poate ca nu lucreaza,nu mai stiu,de mult nu am mai umblat la calculatoare cu wind pe ele,dar asa imi aduc aminte,trebuie sa setezi in bios ce placa grafica sa fie activa.
Zic nu-s sigur, s-ar putea sa gresesc, s-ar putea sa functioneze ambele si cea din procesor, asta daca ai placa integrata in procesor, atunci cand faci chestii simple sa lucre aia, cand faci chestii complexe sa lucreze cea instalata de tine.
Incearca sa afli cum functioneaza si daca trebuie sa setezi ceva.

| NLS a răspuns:

Incearca sa verifici si pe Linux (Mint de exemplu).
Sau reinstaleaza Windows 7.
E chestie de drivere probabil.

| Zuzu1991 a răspuns:

Baga laptop-ul in priza
NO SHlT, si al meu face la fel cand intra pe baterie, chiar m-am chinuit serios sa il scot din asta si nu am reusit
chiar asta e cel mai probabil motivul pentru care mergea pe placa video integrata, ca e pe baterie