| fear1234567 a întrebat:

Salut am si eu o problema:nu pot sa fac server de minecraft si nu pot nici sa tin Lan.ce ar trebuie sa fac? P.S am doua calculatoare si daca incerc sa intru de pe pc pe serverul de pe laptop merge.dar cred ca merge din cauza ca este acelasi ip.ce pot face? netul este de la UPC.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| VadsuneteCs2 a răspuns:

Ai Router Wirless, Trebuie facut PortForwarding big grin, funda

| Si_Atat_Sofyan_1992 a răspuns (pentru VadsuneteCs2):

Ma poti ajuta si pe mine ca am aceeasi probleme pls

| fear1234567 explică (pentru Si_Atat_Sofyan_1992):

Stiu ca trebuie din setarile netului/routerului, de cand am pus intrebarea am mai "evoluat" iar acum stiu sa fac, dar depinde de router...scrie pe pagina de net 192.168.1.1 de acolo nu mai e treaba mea, gasesti ceva Port Forward

3 răspunsuri:
| fear1234567 explică:

Da? iti dau funda dar te rog frumos daca e sa imi spui si cum se face..multumesc