| androiduser a întrebat:

Salut,am un calculator mai vechi mai exact cu 2gb ram,un amd de 2, 5ghz,9400 gt 512 mb, slabut insa merge pentru ce fac eu.Am urmatoarea problema windows ul nu booteaza mereu, mai exact monitorul se aprinde doar cand vrea el.Acum scriu de pe calculatorul cu pricina si daca il inchid nu mai porneste, dar daca il las o zi sau pana dimineata merge uneori.De la monitor nu e caci l am schimbat, placa video nu cred caci nici nu se aude sunetul la pornirea windows-ului in boxe. Unii zic ca ar fi sursa sau placa de baza sau mai slabe sanse procesorul.Chiar nu am cum sa le inlocuiesc momentan, m ar interesa o solutie provizorie sau orice altceva.Ma gandeam sa l las in stand by pentru totdeauna pentru ca din stand by porneste insa ar consuma cam mult curent. Orice ajutor e binevenit, multumesc!

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Eu cred ca e sursa dar cel mai bine ar fi daca l-ai duce la un service. Nu prea ai ce sa-i faci altceva...