| Smecher_Nuti_1999 a întrebat:

am un Delux Mini Tower ATX M198. procesor AMD Sempron(tm) 130 Processor 2. 60GHz; ram 5 gb DDR3 (sistem de operare 64 biti) stie careva ce placa video este compatibila cu ia?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu, dacă nu spui și tipul plăcii de bază.

| kalex a răspuns:

Ea*. In legatura cu intrebarea, orice placa dar nu iti cumpara una foarte scumpa ca o sa ai bottleneck (adica procesorul o sa fie folosit 100% si placa video vreo 10-20% ceea ce nu este bine)

| Smecher_Nuti_1999 explică (pentru kalex):

Vreau sa-i iau una de 1 gb ddr3 64 biti am vazut pe eMAG/altex/pc garage cu preturi intre 120-150 lei e ok ce spui?