| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am un laptop Acer aspire one 725 cu 2 gb ram ddr3 1 ghz dual core cu turbo core pana la 1.33 thinking, placa video amd radeon HD de 256 mb, ce jocuri imi merg fluent pe el? am testat euro truck simulator pana acum si imi merge fara lag la setari intre minim si mediu DAU FUNDA pentru cele mai tari jocuri, nu imi recomandati ce stiti ca merg pe i5 sau mai stiu eu ce, vreau jocuri sa mearge fluent macar la minim dar sa nu aiba lag, va rog! funda!

6 răspunsuri:
| bortanradu a răspuns:

Poti preciza modelul placii video? Gen AMD Radeon HD 7790.

| RB26DETT a răspuns (pentru bortanradu):

Amd radeon hd 6290

| bortanradu a răspuns:

Placa video e foarte slaba. Iti recomand jocuri mici gen Minecraft, Rayman Legends sau Origins, Trial Evolution, Warcraft 3, GTASan Andreas (nu sunt sigur daca o sa mearga bine), Hotline Miami. Nu prea stiu ce sa iti recomand. Laptopul e slab. Plus ca laptopurile nu sunt bune pentru gaming.

| RB26DETT a răspuns (pentru bortanradu):

Mda,laptopurile nu sunt bune pentru gaming, cauta Alienware si iti schimbi parerea laughing))

| bortanradu a răspuns (pentru RB26DETT):

De banii aia imi fac o unitate de... razi cand auzi numele Alienware. Alienware e ca Apple. Produse scumpe pe nimic. Performantele sunt de un PC de 600 de euro dar costa 1100. Plus cum mai e si laptop trebuie sa il incarci tot la vreo 5 ore cum joci jocuri gen Battlefield 3 ce consuma putere si ai si un ecran mic. Deci mersi dar nu mersi

| TTTeofiLLL a răspuns:

Buna am si eu un pc mai slab si am jocuri catonguerince of Persia The 2 trones, Hitman 3 Contrast, Minecraft(s-ar putea sa-ti mearca putin sacadat, dar nu tare) Urban frestile soccer, ford racing 3.Sa vizionezi cate un video gameplay la fiecare pe youtube, daca ti se par faine sa nu crezi ca au cerinte mari.Incearca-le,funda
?