| anonim_4396 a întrebat:

Am un laptop compaq cq 58. Aveam niste probleme, se auzea ciudat inainte, si l-am dus la curatat si apoi s-a rezolvat problema. Insa a aparut alta incepe sa se tot stinga laptopul, se supraincalzeste si apoi se stinge. Ce as putea sa fac? Tocmai ce l-a curatat, am vazut si eu cum l-a curatat... Multumesc de raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| Stefancalin1997 a răspuns:

Nu-i nicio sursa e coolerul de vina, am avut aceeasi problema ca tine la un laptop se incalzea ff tare undeva pe la 100 de grade si se stingea, trebuie sa ii schimbi ventilatorul si de preferat si acel conductor care transmite caldura de la procesor spre ventilator care aspira aerul afara, a si daca faci asta schimba-i si pasta nu e mai bine, si cu sursa nu prea are cum sa fie, ori merge ori nu merge sursa, bafta.

3 răspunsuri:
| raresbarbier a răspuns:

Du-l la garantie sau la un specialist.

| Cristian0009 a răspuns:

Bai,frate aceeasi problema am avut si eu cu un laptop se stingea la caldura la mine, eu zic sa il duci la un centru sa nu fie sursa lui cel putin asa a fost la mine ai grija.

| PauL64xD a răspuns (pentru Cristian0009):

Pai si ti-a schimbat sursa, sau ce a facut la ea?