| NuAmNoroc a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare, Am un laptop cam de 1 an Acer i7 destul de bun 4GB ram placa 1Gb. Problema este ca se supraincalzeste foarte repede daca joc un joc cu o cerinta mai mare si se stinge in decurs de 30min am si Deep Cooler si nu face fata, l-am curatat nici un rezultat. Un sfat ceva multumesc!

2 răspunsuri:
| SonicAndrei a răspuns:

În general laptopurile nu sunt făcute pentru jocuri. Dacă doar de un timp face așa, eu zic să îl duci la reparat să-i repare sistemul de răcire. Și laptopul meu se supraîncălzește ușor, dar nu se stinge. Dacă nu-i faci ceva acum va ajunge să sacadeze și jocuri tip GTA Vice City.

| vangaelis a răspuns:

Sa-ti cumperi cooler pentru laptop. uite un link ca sa-ti faci idee despre ce este vorba. nu costa mult.
https://www.google.ro/......ps?/search