| ionutul289 a întrebat:

.am un laptop g6 pavillion achiziționat la mana a 2.
Totul a inceput cand a inceput sa se stinga brusc.L-am curatat de praf. Am pus pasta termo si tot asa face!
Tin sa mentionez ca laptopul nu se stinge..ar intra parca in stand by, luminile raman aprinse, se deconecteaza netul si se face ecranul negru.
Stie cineva ce ar putea avea?
Dau funda

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Când face așa, e la rețea sau la baterie

| Ionut659 a răspuns:

Este defect și trebuie dus la reparat, poate a fost forțat foarte tare, mergi la un specialist sau dacă nu dă-l pe piese.

| ionutul289 explică:

Pai si acum, am stat 1ora pe el si s-a inchis..mentionez ca nu se inchide sta ca si cum ar fi pe stand by. si ca sa pot porni din nou trebuie sa il inchid de la buton.
Bateria nu stiu daca e, daca era se inchidea de tot