| rrazvanel a întrebat:

Salut, am un pc mai vechi pe care am reinstalat windows-ul XP sp2 si toate bune si frumoase am instalat steam-ul, cs 1.6 si cand intru in cs imi arata 50 fps.? Inainte aveam 100 am intrat in setarile de la placa video am dat vsync off. tot 50 fps, am mai instalat si un alt joculet ricochet in ala aveam 30 fps. Am reinstalat alt windows XP sp3 tot la fel 50 fps in cs. De la ce sa fie oare?
Placa video este nVIDIA geforce fx 5200 si am instalat ultimul update pentru ea.

3 răspunsuri:
| KLiNK a răspuns:

Incearca sa instalezi update-ul SP3: http://www.microsoft.com/en-us/download/confirmation.aspx?id=24
Nu se reinstaleaza sistemul de operare stai linistit :). Cu SP3 castigi pana la 30% performanta dupa spusele lui Microsoft.

| rrazvanel explică (pentru KLiNK):

Ceva performanta am castigat laughing se misca mai bine dar fps-ul tot 50 este sad

| KLiNK a răspuns (pentru rrazvanel):

Scuze de intarziere. Nu stiu de la ce poate sa fie dar si mie mi s-a intamplat asa in GTA 4 cand mergea brici dar dupa ce am reinstalat XP se misca parca cu 10fps mai putin. Counterul este modat cumva?