| catalin542000 a întrebat:

Salut. Am un S23 ultra și un Samsung Galaxy watch 6 classic.
De ce când conectez ceasul la telefon, telefonul începe sa meargă mult mai greu, în sensul ca incarca mult paginile pe internet sau chiar și când descarc ceva de pe magazin play, parca este mult mai lent?
Apoi când dezactivez bluetooth, își revine telefonul la normal. Care ar putea fi cauza?

4 răspunsuri:
| CuStimaSiRespect a răspuns:

Ai încercat să faci un test Benchmark și unul de viteză net cu și fără Bluetooth activat ca să ai niște date mai concrete?
Un flagship de ultimă generație nu ar trebui să aibă astfel de probleme.

| catalin542000 explică (pentru CuStimaSiRespect):

Nu, dar dacă trebuie, fac, este vreun program anume ceva?
Bănuiesc ca zici de netul de pe cartela.

| catalin542000 explică (pentru CuStimaSiRespect):

Sau stai, acum mi-am dat seama, am confundat o întrebare cu alta.
Am restartat telefonul și sa zic ca parca nu am mai avut probleme.
Probabil cine știe, adevărul este ca am net de la nextgen 100Mb/ps, cam micuța viteza dar vine ca mie îmi mergea greu fiind lângă router, probabil mai trebuia restartat telefonul, vad ca și cei de la Samsung mai recomanda asta din când în când, eu nu am restartat niciodată niciun telefon.

| Hyperion7 a răspuns (pentru catalin542000):

Pai e necesar să îl mai inchizi din când în când și, după un update major, e de preferat sa ii faci o resetare, pentru că se acumulează date peste date și îngreunează telefonul