| AsuRo98 a întrebat:

Salut..am un Samsung galaxy s3.
Si m-am jucat pe el aproape 40 de min si mi se incalzeste butonul de meniu si putin pe langa el...
Din ce cauza e?
Are legatura cu asta?
http://www.economica.net/......57311.html

7 răspunsuri:
| Legend123 a răspuns:

Nu prea cred ca daca te joci 40 de minute pe el iti explodeaza doar ca daca stai mult pe el incepe sa se incalzeasca orice telefon face asa..si calculatoarele cand stai mult pe ele se incalzesc parerea mea este ca nu trebuie sa iti faci griji dar incearca sa nu il solicitezi prea mult

| AsuRo98 explică (pentru Legend123):

Aseara l-am lasat sa se raceasca. de tot si era rece butonu.
Dupa am jucat jocu subary surf cam 5 min si tot sa incalzit si peste 2 minute s-a racit iar...
Un prieten are un Alcatel one touch de 600 de lei acum 1 an si ceva si are acelasi joc si nu i se incalzeste...
La fel alt prieten are un Huawei de 1.000 lei da n-are blit.
Si tot asa e mai slab si nu i se incalzeste.
Al meu e mai scump si mai bun si se incalzeste de ce?

| Legend123 a răspuns (pentru AsuRo98):

Nu e nicio problema daca se incalzeste si un calculator dupa ce te joci o ora la el incepe sa se incalzeasca.dar nu ma intelege gresit calculatorul e calculator telefonul e telefon..si telefonul meu se incalzeste daca ma joc 10 minute pe el laughing stai calm nu se intampla nimic.dar daca vrei sa fii cu adevarat sigur si nu ai incredere in ce iti spun eu te poti duce la un gsm sau la Orange si poti intreba ce are..BAFTA happy

| Legend123 a răspuns (pentru Legend123):

Si daca e mai scump nu inseamna si o calitate mai buna. uite-te la iphone au scos iphone 5s care e aproape 3000 de lei si un Samsung galaxy s4 care il cumperi cu mult mai putin si e si mult mai bun

| AsuRo98 explică (pentru Legend123):

Ma pai n-ai inteles telefonul aluia e mult mai ieftin da e si mai slab din punct de vedere al cerinteleor de sistem asa ca.
Apropo acum dupa cateva minute de joc mi se incinge butonul dupa jumate de ecran... dupa spatele si dupa tot ecranul...
Nar trebui sa se incalzeasca la asemenea joc.

| Legend123 a răspuns (pentru AsuRo98):

Ti-am spus te poti duce la un gsm sa intrebi va spune ca e normal acest lucru.

| AsuRo98 explică (pentru Legend123):

E normal sa se incinga tot ecranul si spatele?
Si daca se incinge si ma joc in continu se poate intampla ceva?