| LM89 a întrebat:

Am un sistem format din urmatoarele componente: Procesor: Inter Core 2 Quad 2.5 MHz, Placa de baza: Gigabyte P43T-ES3G Socket 775, Placa video: EVGA Nvidia GeForce 460 GTX 1 GB, Memorie RAM: 4 GB si HDD:Samsung 500 GB si nu stiu de cati watti sa cumpar sursa sa imi duca fara probleme configuratia pe care am prezentato mai sus. Poate ma puteti ajuta cu un sfat. Multumesc! Astept raspuns.

Răspuns Câştigător
| Andrei1094 a răspuns:

Din cate stiu eu de la varamiu iti trebuie o sursa foarte tare.eu am sursa de 450w(reali) dar si componentele mai slabe.intel core2 duo 2, 93; placa video: nVIDIA geforce gts250; ram: 4gb; hdd 500gb. Eu cred ca la tine ar fi nevoie de o sursa de 550-600W reali. bafta