| CristianApetrei a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar urmatoarele componente pentru pc si nu stiu daca sunt compatibile: Procesor Intel® Core™ i5-4690, 3.5GHz, Haswell, 6MB, Socket 1150, Box; Placa de baza Gigabyte H81M-HD3, Socket 1150; Memorie Kingston HyperX Fury Black 4GB, DDR3, 1866MHz, CL10, 1.5V; Nvidia Geforce 7300 Gs. As vrea sa stiu daca cu componentele astea mi-ar merge fifa 15 de exemplu.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Geforce 7300 gs? :)) Ce naiba cauta antichitatea aia langa un asemenea procesor? Pentru fifa 15 o placa video de genu iti trebuie : http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/

| CristianApetrei explică (pentru Jipa95):

Placa asta o am momentan in pc... urmeaza sa o schimb dupa ce mai fac rost de bani
.winking

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Integrata din procesorul ala e de 5-10 ori mai performanta decat 7300gs, ca si idee.

| kevincube a răspuns:

Componentele sunt compatibile. Fifa 15 nu o să-ţi meargă pentru că placa video Nvidia Geforce 7300 Gs este foarte veche iar pentru a rula Fifa 15 ai nevoie de o placa video GeForce GTX 650 1GB ori Radeon HD 7750 1GB.

Răspuns utilizator avertizat