| Tavy4 a întrebat:

Salut,am un telefon Samsung galaxy s 1 si l-am blocat cu model.adica am uitat modelul. vreau sa stiu si eu cum sa il deblochez fara sa il duc la service gsm.nu stie nimeni cum? va rog sa ma ajutati ca mi l-a dat frate-miu si mi-a zis ca daca il stric imi iau bataie.are 16 ani si da ca un boxeur.

Răspuns Câştigător
| adinaciosescu a răspuns:

Merit fundita? happy

3 răspunsuri:
| adinaciosescu a răspuns:

Salut. Am eu o solutie dar trebuie resetat telefonul big grin. Primul pas este sa opresti telefonul. Al doilea este : Tii apasate urmatoarele taste Volume Up, Home (butonul de jos din mijloc) si Power. Le tii apasate cam 10 secunde pana iti apare un triunghi happy Apoi dai pe tasta de volum Down pana la wipe data / factory reset si apesi Home iar dupa dai in jos cu ajutorul tastei de volum pana la Yes. si dai home si astepti cam 4 secunde ..si voila este resetat big grin si nu o sa mai fie nevoie sa introduci modelul... Pa Pa tongue

| Tavy4 explică (pentru adinaciosescu):

Mersi,cred ca daca nu imi raspundeai la intrebare eram terminat.iti sunt complet recunoscator

| Tavy4 explică (pentru adinaciosescu):

Da,meriti,zi-mi si mie te rog care e contul tau de facebook, daca vrei.

| adinaciosescu a răspuns (pentru Tavy4):

Merit fundita? happy