| RandomQuestionsAndAnswers a întrebat:

Salut, am urmatorul calculator:
Procesor:Intel(R) Core(TM)2 Doo CPU E6850 @ 3. 00GHz (2 CPUs)

Memory: 4096MB RAM

Placa video: Nvidia Quadro FX 1700

DAC Type: Integrated RAMDAC

Approx. Total Memory: 1771 MB.

Daca as lua placa asta video: http://www.pcgarage.ro/placi-video/asus/geforce-gt-740-o c-2gb-ddr5-128-bit/ cam ce jocuri ar merge pe el? De la ce joc in jos?

8 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Am rulat eu jocuri la medium ( crisys 3, watch dogs, bf4, bf3, wolfestein new order ) si multe altele cu un r7 240 ddr5, 4gb si un e8400. Gt 740, este mult mai bun decat r7 240 ( latimea de banda, frecventa procesorului grafic si frecventa memoriei ). Poti rula lejer crisys 3 la un high, far cry 4 la un medium si lista poate continua la nesfarsit.

| VladyXR a răspuns (pentru Jipa95):

Ma Jipatule, invata IT, ce prostii indrugi acolo? De abia GTX 770 2 GB V-RAM duce la ultra crisys 3 cu 35-40 FPS, te rog taci daca nu stii ce spui, la fel si cu far cry 4 ultra gtx 980 sli, 60-55 fps gtx 780 ultra 36-40 FPS.

| RandomQuestionsAndAnswers explică (pentru VladyXR):

Dar cu placa asta pe care vrau sa mi-o iau cam ce jocuri mai noi pot rula?

| VladyXR a răspuns (pentru RandomQuestionsAndAnswers):

Vei putea rula si pe high, dar depinde de rezolutie!
Sa zicem:
Assassin Creed Black Flag Grafica Normala 1920x1080 30-36
Assasssin Creed Black Flag Grafica Normala 1024x768 60-65

| SiLaS a răspuns:

Jocuri maxim 2013, sa zicem 2014 dar la quality ceva mai mediu

| RandomQuestionsAndAnswers explică (pentru SiLaS):

Si sa zicem LoL (League of Legends) ar merge pe ultra cu vreo 100 fps, chiar mai mult?

| SiLaS a răspuns (pentru RandomQuestionsAndAnswers):

Nu stiu daca pe ultra iti merge cu 100+ fps dara daca il lasi pe high sau undeva acolo iti merge 100%, imi mergea mie pe pc-ul vechi cu placa video de 512 mb cu 60 fps dar tie

| RandomQuestionsAndAnswers explică (pentru SiLaS):

Acum am placa de 512 mb pe medium cu 100 fps, dar sacadeaza in teamfight-uri