| RandomQuestionsAndAnswers a întrebat:

Salut, vreau sa imi iau o placa video noua pentru urmatorul calculator:
Procesor:Intel(R) Core(TM)2 Doo CPU E6850 @ 3. 00GHz (2 CPUs)
Memory: 4096MB RAM
Placa video: Nvidia Quadro FX 1700
DAC Type: Integrated RAMDAC
Approx. Total Memory: 1771 MB.
Placa are 512 MB, ni-ar trebui una intre 1 si 2 GB. Ce imi recomandati? Dau funda! big grin

Răspuns Câştigător
| KissAndor a răspuns:

Salut. Logic gandind un ASUS GeForce GT 740 OC 2GB DDR5 128-bit http://www.pcgarage.ro/placi-video/asus/geforce-gt-740-oc-2gb-ddr5-128-bit/ 448ron ti-ar fi cel m-ai la indemana punand pe o balanta E6850+gt 740, nu-ti trebuie ceva m-ai scump pentru ca te limiteaza procesorul asa ca lasa-ti recomandarile alea de 2000ron...

| RandomQuestionsAndAnswers explică (pentru KissAndor):

Ok, mersi, pot sa te mai intreb daca voi avea nevoie pe viitor?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RandomQuestionsAndAnswers):

Pe mine cu siguranta...

| RandomQuestionsAndAnswers explică (pentru KissAndor):

Si cam ce jocuri ar merge pe aceasta placa video avand in vedere celellte dotari al pc-ului?

| KissAndor a răspuns (pentru RandomQuestionsAndAnswers):

Acuma iti dai seama ca nu pot sa-ti scriu aici toate jocurile, depinde spre ce categorie te inclini, depinde ce rezolutie are monitorul si m-ai depinde la ce performante GPU esti dispus sa-l joci (low-medium-high-very high-ultra), faci o comparatie de system requirements si iti dai seama ce si cum (nu sunt un mare pasionat al jocurior, doar Medieval II pe care il m-ai joc :)) https://www.youtube.com/watch?v=SL3EuzaDgpQ).

| RandomQuestionsAndAnswers explică (pentru KissAndor):

As putea juca CoD MW 3 pe medium-high, BO2 si alte shotere din 2012-2013? Si sunt curios daca ar merge skyrim pe high XD

| KissAndor a răspuns (pentru RandomQuestionsAndAnswers):

Call of Duty MW3 si BO2 ti-ar merge pe medium/high. Alte jocuri shooter ar m-ai fi: Far Cry 3, Mafia 2, Sniper Elit 3 si Brothers In Arms: Hells Highway chiar daca e din 2008 are o grafica superba (atunci ma jucam m-ai mult si eu) iti recomand cel putin uitate pe youtube daca iti place si la tine ar merge pe Ultra, despre Skyrim The Elder Scrolls V daca de asta intrebi pe medium iti merge cel mai probabil pe high nu sunt foarte convins.

| RandomQuestionsAndAnswers explică (pentru KissAndor):

Acum am Skyrim si imi place foarte mult, chiar daca e pe low cu cele mai de cacao grafici, de asta vreau sa imi iau placa, plus ca ma joc foarte mult LoL, ar merge pe ultra? cu aceasta placa? daca da cam cu cat fps?

| KissAndor a răspuns (pentru RandomQuestionsAndAnswers):

Skyrim posibil sa-ti mearga pe High pentru ca am vazut pe forumuri si pe youtube, acesta placa video acompaniata cu procesoare i3 si chiar i5 jucandu-se pe Ultra ( https://www.youtube.com/watch?v=s9sMckR7w_8 )! League of Legends da e posibil sa-ti mearga pe Utra ( http://www.game-debate.com/....../index.php ) MAN depinde ce rezolutie ai si nu am cum sa-ti dau un raspuns atat de detaliat...

| RandomQuestionsAndAnswers explică (pentru KissAndor):

Pai am un monitor HP LP20165 cu rezolutie 1600x1200 (recomandata), a, Rome Total War ar merge pe medium? Scuze ca te tot deranjez atat, sunt doar curios happy

10 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Buget? Ca pot sa-ti recomand si una de 2000 lei.