| Gh3rilaPTM a întrebat:

Salut..am windows xp si vreau sa-l inlocuiesc cu w7 ca pe xp nu mai merge nimic.din aplicatii...am 1gb ram 2.4 procesor 42gb hdd 64mb placa video. imi merge bine w7 pe acest pc?

3 răspunsuri:
| Axys a răspuns:

O sa mearga mai greu trebuie placa video buna si un hdd mai bun.
am aproape o nitate mai vence aproape cu acelasi cerinte de sistem si cand am incercat windows 7 pe el pe 32 bits
mergea foarte greu si totusi avea placa vide de 256 placuta ram de 1 gb hdd 165 parca asa din cate stiu si merge atata de rau. nu stiu dc banuiesc ca e si de la windows. sau nitatea veche pe care o tin poate e cam obosita si ar trebui sa-i schimb pasta termica. happy Icerca sper s afunctionez e bine.

| toparlac a răspuns:

Da,numai vezi sa fie versiunea de 32 bits. Poti pune si Windows 10 pe 32 bits

| toparlac a răspuns:

Da, numai vezi sa fie versiunea de 32 bits