| rauloprisor123 a întrebat:

Salut.
As dori sa imi recomandati un pc pentru gaming buget 4.000-5.000lei(fara monitor, casti tastatura etc.

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Ar fi fost util sa ne si zici CE monitor ai. In bugetul asta, cel mai bine ar fi sa astepti inca vreo doua luni pana o sa ajunga la noi GTX 1070. Daca ai noroc, o sa fie in jur de ~2000-2300 RON si ca performanta se asteapta sa bata lejer 980 Ti-ul. Ai mai putea sa iei sistemul acum cu ~3000 RON fara placa video si sa il folosesti cu integrata pana apar placile video noi si pe piata romaneasca. Cum ai prefera?

| CPAElites a răspuns (pentru KodrutZ):

Sunt sigur 100% ca asta o sa-si cumperi un bombeu de la altex happy.

| KodrutZ a răspuns (pentru CPAElites):

Ei, lasa si tu un 99%. Speranta moare ultima.
P.S. Ce recomanzi monstruozitatea aia de 700 W pentru un sistem care nu va manca nici macar jumatate?

| CPAElites a răspuns (pentru KodrutZ):

E la oferta :)
Hmm. Poate sa cumpere un r7 250 ( pana apar si la noi gtx 1080/1070 ) si primeste cadou sursa asta : http://www.pcgarage.ro/surse/fortron/raider-650w/

http://www.pcgarage.ro/......-bit-lite/

| KodrutZ a răspuns (pentru CPAElites):

Eh, da-le naibii de oferte. Iei si un R7 250, dupa aia vinzi si R7-le si sursa cadou, iei una ca lumea cu certificare gold si maxim 500 W ca mai mult nu ai nevoie daca nu faci eu stiu ce sf-uri si ai nevoie de 8 harduri si 3 placi video. happy

8 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Cumperi acum PE COMPONENTE pc-ul fara placa video cum ti-a spus "KodrutZ".
Mai astepti doua luni pana apar noile placi video..Pana atunci te poti juca pe placa video integrata care e destul de performanta.

| CPAElites a răspuns:

Am uitat sa mentionez ca cei de la pcgarage au serviciu de asamblare : http://www.pcgarage.ro/servicii/pc-garage/asamblare-standard/

| rauloprisor123 explică:

Multumesc de raspunsuri am sa astept inca 2-3luni