| Mircea_Duca_1994 a întrebat:

Salut tpu.As dori sa imi cumpar un pc de gaming. Puteti sa imi dati niste optiuni? Trebuie sa aiba si monitor,tastatura, mouse si windows! Buget de 2500 lei

Răspuns Câştigător
| XYZ02 a răspuns:

Este putin peste bugetul tau, dar daca mai scazi 100 de ron la procesor poti cumpara un R5 1400, astfel sistem va costa 2300RON
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2770154/
Cat despre monitor iti recomand sa mergi pe piata SH, gasesti ceva pe la 200-250ron Full HD destul de decent.
Perifericele nu intra, asa ca ori renunti la performanta ori mergi pe ceva basic.

| Mircea_Duca_1994 explică (pentru XYZ02):

Cat mi-ar mai trebui pentru periferice

| XYZ02 a răspuns (pentru Mircea_Duca_1994):

60ron daca mergi pe ceva basic.

9 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/......2gb-gddr5/

https://altex.ro/tastatura-gaming-iluminata-natec-genesis-rx22
Tastatura luminata, foarte usor de apasat pe butoane la un pret foarte bun :). O recomand.

http://www.pcgarage.ro/......5ms-black/

Si mouse iti alegi tu in functie de preferinte. Se incadreaza in 2500. :)

| Mircea_Duca_1994 explică (pentru Nemessys):

Nu pot sa il iau ca eu de pe 20-28 sunt plecat si el vine pe 25

| Nemessys a răspuns (pentru Mircea_Duca_1994):

Atunci il comanzi cand poti.

| Mircea_Duca_1994 explică (pentru Nemessys):

Duminica se termina

| RedTurtleeee a răspuns:

Cauta VIKING pe pc garage.costa 2700 lei dar merita

| Mircea_Duca_1994 explică:

Dar nu il iau acum ci prin septembrie!