| Adrian_Doaga_2001 a întrebat:

Salut,as putea sa fac un site ca resursecs? Daca stie cineva cum sau daca vrea sa ne ajutam reciproc sa facem ambii un site de genul stiu, nu prea se mai joaca lumea cs dar totusi as vrea sa incerc sa vad ce o iesi, nu stiu nimic, se face cu bani sau poti sa faci si fara? Dau funda!

Răspuns Câştigător
| vasile2222 a răspuns:

Iti trebuie nume de domeniu, hosting. Apoi instalezi un script (vad ca resursecs foloseste Joomla!) si te apuci de scris continut.

4 răspunsuri:
| vasile2222 a răspuns:

Ca fapt divers - se scumpesc (din nou) domeniile.com de la 1 sept 2021.

| Claudiuclaudiu11 a răspuns:

Salut,
Exact cum a spus si vasile2222, iti trebuie un domeniu (preturile variaza in functie de extensia pe care o doresti), un webhost la 1 euro este suficient si iti trebuie un script pe care sa il folosesti, ori Joomla! ori Wordpress iti recomand!

| Jakye a răspuns (pentru Claudiuclaudiu11):

Nu se numește "extensie", ci TLD (top-level domain)

| vasile2222 a răspuns (pentru Jakye):

E acelasi lucru. Se foloseste extensie si in engleza - Domain Name Extension.
Termenul TLD e cel oficial, dar e confuz pentru un simplu utilizator.