| trolw34qfw5tt3egevwvwewvcwez4343432563 a întrebat:

Salut, as vrea sa imi vand PC-ul si sa imi cumpar unul mult mai performant, dar nu stiu cat as putea scoate din PC-ul asta daca l-as vinde.

Intel Core 2 Extreme Edition Quad QX9650 3.00 GHz
GTX 560 Ti Boost 256 bits.
8 GB Ram
SSD Intel 120 GB 550 citire si scriere
HDD Western Digital 3 TB
HDD Western Digital 300 gb Velociraptor 10 000 rpm
Sursa Corsair 650 W
Carcasa Dell + cooler special pentru CPU si inca 2 ventilatoare

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Mai bine il vinzi pe piese pentru ca toata configuratia face undeva la 1500 lei

Dar daca il vinzi complet mai mult de 1000 lei nu iti iei pentru ca exista variante SH cu i5 haswell in banii astia.

Cauta sa il vinzi pe piese ca scapi mai repede de el asa.

| CLCQ a răspuns:

Configuratia e bunicica. Verifica placa de baza daca suporta si alt procesor mai bun.

| trolw34qfw5tt3egevwvwewvcwez4343432563 explică:

E de la Dell, nu cred ca suporta alt procesor. Cam cat costa PC-ul?