| Flwerc0 a întrebat:

Salut, as vrea să-mi cumpăr un MacBook second hand, nu doresc sa fie de ultima generație, vreau un laptop simplu de exemplu: dual core, 4-6 gb ram etc. Credeți ca merita sa îmi cumpăr un MacBook pana in 800 lei? Credeți ca merge csgo pe el?

2 răspunsuri:
| FuriaGogoasei a răspuns:

Sunt curios unde gasesti Mac la 800 lei, fiind el si la SH. Mai bine adaugi inca vreo 400 lei si iti iei un ASUS cu i3.

| Flwerc0 explică (pentru FuriaGogoasei):

Pe la vreo 800-1000 lei îmi iau un mid 2009, eu as dori un MacBook pentru a il folosi când plec pe undeva, tine bateria etc. La faza cu CS GO am exagerat pentru ca pe un Intel 2 core cu 4 gb ram nici nu merge. Oricum eu am acum un ASUS i5-3210M turbo 3.1, 12GB RAM, nVidia GT 610M 2GB pe care ma joc.