| Daniel9909 a întrebat:

Salut, aseara am vrut sa schimb rezolutia la desktop, am dat pe 1024x800 sau asa ceva si de atunci nu imi mai merge monitorul, am incercat sa instalez iar windows-ul (7) dupa ce s-au incarcat alea 5 instal,instal update... s-a dat restart si acum tot asa zice ca aseara Invalid Format si ecranul e negru am incercat sa schimb de la monitor rezolutia, am dat pe reglare automata... nu merge DAU FUNDA.

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Pornește windows în Safe mode și setează o rezoluție pe care să o suporte monitorul tău, apoi restart și... gata! (nici nu era nevoie de reinstalare!)

| Daniel9909 explică (pentru mihai69):

Cum pornesc in safemode?

| Daniel9909 explică (pentru mihai69):

Nu merge cu F8

| mihai69 a răspuns (pentru Daniel9909):

Cum ai zis mai jos, cu F8; și trebuie să meargă, apasă pe el de când începe să boot-eze.

| mihai69 a răspuns (pentru Daniel9909):

PS tot în Safe mode, verifică dacă ai instalate corect driverele de la placa video și monitor!

| MskDesign a răspuns:

Nu are nici o treaba reglarea automata de la monitor.In primul rand, trebuie sa imi spui cum ai instalat acel windows.In al doilea rand, aveai nevoie doar de a intra in modalitatea safe mode si schimbai rezolutia cum era prima oara.