| Robert31231 a întrebat:

Salut, am un monitor care porneste direct in desktop,iar dupa o problema (am vrut sa dau reset windows si dupa m-am razgandit,instaland alt un windows ) acest monitor nu a mai pornit, am conectat calculatorul la alt monitor si merge perfect.(Cand am dat sa schimb win din bios a trebuit sa conectez alt monitor pentru ca acela nu afisa nimic din windows.) Tin sa precizez ca monitorul este aproape nou.Multumesc de atentia acordata acestei intrebari, dau fundă!

Răspuns Câştigător
| DryIce a răspuns:

Nu din bios, voia sa zica dos, a instalat mai multe sisteme de operare pararele fara sa faca format. Cand porneste mersi-dos iti zice sa selectezi care windows vrei. El a zis bios dar de fapt e mersi-dos.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti verifica cablul daca este bun dar dupa parerea mea este stricat monitorul: butonul de pornire, cablul de alimentare sau mufa, partile lui componente, etc. Du-l la reparat!

| K0sti a răspuns:

"Cand am dat sa schimb win din bios"...de cand se schimba win din bios nene, asa ceva nu am mai auzit...

| DryIce a răspuns (pentru K0sti):

Nu din bios, voia sa zica dos, a instalat mai multe sisteme de operare pararele fara sa faca format. Cand porneste mersi-dos iti zice sa selectezi care windows vrei. El a zis bios dar de fapt e mersi-dos.

| Robert31231 explică:

"Monitorul nou" am observat ca functioneaza cand sistemul ruleaza win 10, sau cel putin cand am avut win 8.1 pro nu pornea, d-abia dupa up la 10 mi-a dat semne de viață.