| SebyMK4 a întrebat:

Salut astazi când mi-am aprins pc-ul scotea un sunet foarte neplăcut cred că era din cauza sursei asa că mi-am desfăcut pc-ul si mi-am curățat tot pc-ul inclusiv sursa apoi am pus-o la loc si când aprind pc-ul se deschide câteva secunde si apoi se închide si tot asa iar ventilatorul sursei se învârte o dată si apoi se opreste.Vă rog ajutor

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Daca sursa se opreste inseamna ca ori ai un scurt-circuit in calculator, ori sursa este defecta. Daca nu ai o sursa de rezerva, desfa iarasi calculatorul, scoate de pe placa toti consumatorii si porneste pc-ul. Daca sursa porneste, baga pe rand consumatorii si vezi ce se intampla.

2 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Fa si tu niste poze in unitate sa vedem si noi daca ai conectat corect mufele!

| MarianM009 a răspuns:

Ai curatat si ventilatorul de la procesor, ai schimbat pasta termoconductoare?
Se poate sa fii facut o prostie si acolo, procesorul sa nu se raceasca corespunzator si sa se stinga in 3-4s de la aprindere pentru a se proteja sa nu se prajeasca.