| dariusw0w a întrebat:

Salut, aveti idee de ce mi se incinge laptopul foarte rau? Am un dual core si am luat un program sa verific temperatura, cand nu fac nimic pe laptop imi sta si in 70 de grade... Cand intru sa ma joc ceva temperatura creste si la 90 de grade, ce pot face ca sa o mai reduc? Am demontat si laptopul, l-am curatat, i-am schimbat pasta termoconductoare si nimic, laptopul il am de 1 an si 7 luni.

Procesor: Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @2.60 Ghz 2.60 GHz

RAM: 8GB(7, 89 usable)

System type: 64-bit

Tin sa precizez ca laptopul sta numai bagat in priza si cu bateria scoasa, deoarece s-a dus bateria dupa 1 an.

1 răspuns:
| DeathOfDreams a răspuns:

Cumpără un cooler, e un ansamblu de componente active și pasive cu rolul de a răci procesorul.
Probabil găsești cu un preț accesibil, până într-un milion.

Am aceași problemă cu laptop-ul, diferență făcând doar faptul că mi-e prea lene să-l curăț.
Mai bine îmi pun cooler-ul și nu mai am treabă. Recomand.