| lethall a întrebat:

Am si eu o problema cu procesorul un INtel dual core de 2. 2GHz. DE la o vreme mege foarte greu ajunge pana si la 100% si nu am aproape nimic deschis decat programe necesare skype u torennt si chrome de ex si merge foarte greu. Precizez i-am schimbat pasta conductoare si l-am curatat temperatura medie la procesor 30 grade C. Stie cineva dc?

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
| viktorxxx a răspuns:

Intra in Task Manager/Processes, pune bifa la "Show processes from all users" si vezi cine "streseaza" cel mai mult procesorul. Incearca sa orpesti acel proces. Daca totul e ok, incerca sa cauti acel proces si in start-up, apoi bifezi "dezabilitare" ca sa nu mai porneasca odata cu Win.

| AgathaRo a răspuns:

O reinstalare de windows ai reusit sa ii faci daca tot ai facut curat la partea de hardware?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca cu procesorul e problema deschide task manager apesi simultan (ctrl alt del) si vezi acolo ce iti foloseste procesorul poate sa fi vorba si de un virus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Temperatura e una normala.un scan cu antivirus ceva?

| Shobo91 a răspuns:

Fai un overclock minor! si un update de windows! bafta