| SPYKER a întrebat:

Salut big grin

de curand mi-am instalat windows 8... asa ca am downloadat steam si am instalat cs toate bune si frumoase pana aici...

dar cand intru in cs mi se misca in reluare parca as avea lag dar foarte mare..nu stiu ce sa ii fac sad

pe windows 7 si xp mergea perfect..sa fie de la windows? sau de la ce

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| MCG a răspuns:

Nu este problema de la Windows! Am facut parte din echipa de testare Windows 8 Romania si problema consta in urmatoarele: Windows 8 are protocol pe x86 si nu este 100% compatibil cu driver-ele placii tale video si deci aceasta nu functioneaza la capacitatea ei normala sau la cea care este setata. Reinstaleaza alta versiune de software! Daca nu stii de unde sa o iei sau nu stii daca e compatibila, spune-mi modelul placii video si voi incerca sa te ajut cu placere! Bafta!winking

| iMwrr a răspuns:

Apropo ca tot zicea Mcg si eu am windows 8.Are mare dreptate...dar in legatura cu driverul la placa video eu am avut pe un DVD toate softurile pentru leptop.Am incercat sa instalez placa video(AMD) dar driverul nu a "recunoscuto" asa ca am intrat pe site-ul lor official si au cautat ceva de ganul AMD Auto Detect driver si acuma merge perfect.Baftawinking