| Andrei_Andii_1990 a întrebat:

Salut,cand vreau sa intru in metin2 imi da eroarea de 3d graphics!
http://prntscr.com/49qotw! Am proprietati la computer astfel : http://prntscr.com/49qoph!
Stie cineva cum se rezolva?
P.S. : Cand intru pe pc imi da eroare la una din driverele de la placa video! Ce e de facut? Le-am mai reinstalat :(

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Metin2 Este un joc 3D si ca sa iti mearga un astfel de joc trebuie sa ai instalat Driverul de la calculatorul tau.

Instaleaza Driver Booster (este un program care iti istaleaza driverele la zi).
Poti sa efectuezi 60 de instalari la modul trial.
Mult Succes!
Linkul:
http://www.iobit.com/driver-booster.php

Si nu uita sa Dai Funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.

| Andrei_Andii_1990 explică (pentru DragomirMihail2020):

Sigur merge? Ai folosit programul? big grin Oricum ai fundă! big grin

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru Andrei_Andii_1990):

Programul merge chiar foarte bine il am si eu (cu licenta full) si merge foarte bine fara nicio problema).
Dar odata ce ai dat Update la acel driver trebuie sa astepti pana se incarca sa nu il intrerupi altfel va aparea erori... (ca sa stii).
Cu cat driverele sunt instalate la zi cu atat functionarea sistemului este mai rapid si mult mai usor de navigat.
Si acest program este folosit de 15 milioane de utilizatori.

Si acel program vine cu un pachet de programe daca vrei sa instalezi sau nu oricum sunt bune.
-Advanced SystemCare
-Unistaller (dezistaleaza fisiere, arhive chiar si din regedit).
-Smart Defrag (defragmenteaza fisierele si iti arata raportul daca a mai crescut viteza la acele hardiskuri).
-Iobit Malware Figher (Ceva gen antivirus curata si scapa de virusi si malware din sistemul de operare).