| R3bel a întrebat:

Deci cand vreau sa intru in metin2 imi apare aceasta eroare :

" Sorry, Yoursystem does not support 3D graphics, please check your harware and system configeration then try again "

Am reinstalat driverele ( de vreo 2 ori...)

Si directx l-am reinstalat

Si metinul l-am redownloadat si reinstalat

Si tot imi da acea eroare

De ce? angry

Si ce pot sa fac sa imi mearga? sad

Multumesc!

24 răspunsuri:
| Kanghu a răspuns:

Bai frate nici atata lucru nu stiti degeaba ba invata mai invata engleza la scoala.

Scrie clar ca calculatorul tau nu suporta grafica 3d. Presupun ca ai un calculator din epoca de piatra.

| Deby a răspuns:

Ori ai o rezolutie prea mare sau prea mica, ori ai un ecran prea mic...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar nu stiu ca si mie imi da la fel sti imi zice sorry ceva 3d ca la tine si nu stiu de ce ma poate ajuta cineva sa imi spuna ce sa fac? sad Multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai start dai run scrii. Dxdiag" apai dai display si unde scrie directix feature asigrate ca le ai pe enabled! daca nu poti selecra reinstaleazati directix scrie pe prima pagina de la run dai si scrie diretix version ala care scrie acolo il downloadezi si dai la display enabledi si iti mere!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie reinstalat windows-ul
si baga-t windows 7 sau 8 ca-s cele mai bune si cele mai noi

| alin_9439 a răspuns:

Mah auzit asigurativa ca v-ati instala driver video daca nu stiti cum raspuns la adresa alin_micut ca coi explica eu cum am si un program uso de folosit

| alin_9439 a răspuns:

Mah asigurativa daca vait instalat driver video daca nu scrieti pe google doctor device il instala si dupa acea scanati
o sa va arate ce drivere nu leati inslaat le descarcati de la el gratis le instalati si gata ce mare lucru

| PastilutzaColorata a răspuns:

Ti-ai schimbat windowsul de curand? si eu am avur problema asta la windows 7

cauta pe net sau poate ai si tu DRIVERu de la placa grafica instaleaza si o sa iti mearga

sau cauta pe net "driver video windows 7" descarci si instalezi

| Bogdan123Bogdan a răspuns:

Ce ma,shut up toti,te duci in my computer si dai click dreapta pe un spatiu alb,si dupa dai properties,dupa devince manager,dupa,dupa display adapters,dupa inter grapchites,si dupa dai la draver si dai updata, sper ca te-am ajutat, funda?

| El3m3ntul a răspuns:

Deci nu trebuie facut nimic decat sa te uiti la acest video;)! o sa iti mearga orice metin dupa: http://www.youtube.com/watch?v=0tVpoCo9U-Y

| rLdw0w a răspuns:

Descarca netFramework 4 happy Funda?

| Gabysmechermaresitare a răspuns:

Ma poate ajuta si pe mine cineva am o problema cu cand intru in metin dau incepe joc si imi da eroare metin2.create no appropriate device ce sa fac?

| mamutza123456 a răspuns:

Mai sa spun drept si mie mi se intampla aceeasi chiestie dar am schimbat windows cu xp ca cu windous7 ultimeited nimi mergea asa ca mia-m baga xp si nu mai imi da erare asta trebuie sa faci si tu si iti va merge 100%. bafta spol la wndous xp.

| DanutXxxX a răspuns:

Vezi ca in folderul unde ai instalat metinul ai un iconita config.exe seteaza o rezolutie mai mica. Sper ca te-am ajutat

| robychan a răspuns:

Stiu eu!
Delete metin2 (recomandat sa nu il mai downloadezi)

| GabryeluL a răspuns (pentru robychan):

Vai de capu tau, aici nu-i de tine

| IonutAndP4ul a răspuns:

Ba casati mearga iti trebuie driverul Nvidia asa mi-a facut si mie si uitatepe youtube daca nu sti cum sa faci si scrie pe net Nvidia si dai acolo driver uitate pe youtube o sati zica tot te rog funda tongue

| IonutAndP4ul a răspuns:

Ba casati mearga iti trebuie driverul Nvidia asa mi-a facut si mie si uitatepe youtube daca nu sti cum sa faci si scrie pe net Nvidia si dai acolo driver uitate pe youtube o sati zica tot te rog funda tongue n-are nicio treaba framework4 sau alte versiuni cu asta

| Mărcuş_Ghitza_1996 a răspuns:

Dc nu merge
asa imi da si mie

| danutz13 a răspuns:

Ba si mie imi apare scoate pc din priza si baga-l iar daca nu merge incearca iar la mine merge

| Serban_Rares_1993 a răspuns:

Descarca programul AIR DISPLAY si iti va merge 100%happy

| Sandu_Daniela_Dana_Dana_1974 a răspuns:

Buna dimineata tuturo din joc vreau sa ma alatur voua an joc an metin 2strategicv3dar nu ma lasa sa ma log ami cere 3d

| manolake a răspuns:

Baaaai Knowledge esti prost? pc din epoca de piatra? eu am laptop Acer Aspire 5742z placa video 1, 3gb memoria ram 3gb ddr3 si 320 gb hhd si tot eroarea aia imi da...