| Adrian43 a întrebat:

Care credeti ca este cea mai buna tactica de joc la Top Eleven si ce stil de joc!?

Răspuns Câştigător
| Loriiiii a răspuns:

De fapt mie-mi place mai mult asa...

Pentru 4-4-2 classic :

Mentalitate : Normala
Stil de joc : pe ambele flancuri
Pressing : in jumatatea proprie daca adversarul e mai bun sau pe tot terenul daca adversarul e mai slab
Deposedare : Normala
Stil de pase : Scurte
Marcaj : Zonal
Fara contraatac si fara offside

Pui sageata rosie la ML si la MR

Si acum fac o sa deviez de la subiect.
Poate multi or sa ma contrazica in legatura cu pasele scurte, dar de obicei se folosesc pase scurte cand ai "flat formation" adica formatie plata, dreapta, in linie (ML MC MC MC ML sau MC MC MC... etc.) si pasa scurta merge perfect pentru 4-4-2, 3-5-2 ...etc.

Contraatacul merge perfect cu o formatie defensiva pentru ca atunci cand ai contraatacul bifat il lasi pe adversar sa preia posesia mingii in jumatatea ta de teren si sa ii prinzi in faza proasta.

In fine, incearca tacticile pe care ti le-am scris, joaca 3-4 meciuri si o sa vezi schimbari in bine. Pentru mine merge perfect.

5 răspunsuri:
| Loriiiii a răspuns:

Cumperi si vinzi jucatorii... Bafta! :*

| Adrian43 explică (pentru Loriiiii):

Nu eu vreau sa spun cum sa stea jucatori in teren?

| Loriiiii a răspuns (pentru Adrian43):

Depinde si de adversar
4-4-2 DL, DR, MR, ML cu sageti rosii
mentalitate:
-defensiv, atac pe flanc, pase lungi si bifezi contraatac puternic
-normal, atac pe fanc, pase mixte, fara contraatac si fara pas la ofsaid eu asa zic ca e cel mai bine bafta!
si ar mai fi
-normal, mixt, pase mixte, fara contraatac si fara pas la ofsaid

| Adrian43 explică (pentru Loriiiii):

Mersi. e foarte buna.

| Loriiiii a răspuns (pentru Adrian43):

Ma bucur ca-ti este de folos, eu mai mult o folosesc asta, e mai eficienta si mai simpla... :* Bafta

| Loriiiii a răspuns (pentru Adrian43):

De fapt mie-mi place mai mult asa...

Pentru 4-4-2 classic :

Mentalitate : Normala
Stil de joc : pe ambele flancuri
Pressing : in jumatatea proprie daca adversarul e mai bun sau pe tot terenul daca adversarul e mai slab
Deposedare : Normala
Stil de pase : Scurte
Marcaj : Zonal
Fara contraatac si fara offside

Pui sageata rosie la ML si la MR

Si acum fac o sa deviez de la subiect.
Poate multi or sa ma contrazica in legatura cu pasele scurte, dar de obicei se folosesc pase scurte cand ai "flat formation" adica formatie plata, dreapta, in linie (ML MC MC MC ML sau MC MC MC... etc.) si pasa scurta merge perfect pentru 4-4-2, 3-5-2 ...etc.

Contraatacul merge perfect cu o formatie defensiva pentru ca atunci cand ai contraatacul bifat il lasi pe adversar sa preia posesia mingii in jumatatea ta de teren si sa ii prinzi in faza proasta.

In fine, incearca tacticile pe care ti le-am scris, joaca 3-4 meciuri si o sa vezi schimbari in bine. Pentru mine merge perfect.