| Com3 a întrebat:

Salut

Ce jocuri ar merge pe un calculator : 4GB RAM DDR3

Procesor: AMD A10 7850k 4GHz

Placa video: Asus GT730 2GB

Și care ar fi ultimul FIFA care ar merge?

La low, medium sau high? Dau funda
PS: Am windows 10 si din 4 gb scrie 3.45 utilizabili, poate afecta asta?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sniper Elite 1, Call of Duty 1 si 2, Gta San Andreas :sa-mp(foarte fain), Robocraft/Unturned/Block N Load si Warface de pe Steam, agar.io de plictiseala pe browser, Far Cry 1 si 2, Fifa 12, 13, 14,
Postal 2(un joc unic), Need for Speed Most Wanted, CS GO poate pe low sau medium, Gta 4 tot pe low sau medium cu umbrele off, Spintires ETS 1 si daca as mai sta sa mai ma gandesc as mai gasi doar atat imi aduc aminte sper sa iti placa jocurile.
Gta 5 nu iti merge, cei care nu au habar nu mai dati raspunsuri anapoda. Cat despre Fifa nu prea stiu deci nu ma bag.

| TraSneL a răspuns:

Daca ai windows 10, este pe 32 sau pe 64 bit?
La performantele alea te poti juca si Gta v, Cs go, Assassin`s Creed, Need for speed, etc.
Cauta pe http://www.systemrequirementslab.com/cyri fiecare joc si vezi cerintele.