| anonim_4396 a întrebat:

Salut!
Ce părere aveți despre Free Fire și Free Fire Max, oare chiar este o copie a popularului joc PUBG?
Și ce părere aveți despre plângerile dezvoltatorului PUBG, a dat recent în judecată Apple, Google și Garena pentru că Free Fire ar fi o clona PUBG care n-are ce cauta în magazine, a dat și Fortnite-ul în judecata și nu le-a mers din câte am auzit.

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Fortnite e prea diferit ca sa aiba caz, dar Free Fire a fost o copie din ziua 0.

| anonim_4396 explică (pentru Wr3nch):

Eu sunt pro Free Fire, am jucat și Free Fire și PUBG și pot spune ca mecanica Free Fire-ului e total diferită de cea a PUBG-ului, o diferență foarte mare este recoil-ul, am văzut și case din PUBG în Free Fire, pot spune ca a fost o copie slăbuță care s-a dezvoltat mai târziu într-un cu totul alt joc battlegrounds, eu zic ca modul de joc battlegrounds nu aparține total PUBG-ului, ei au luat ideea dintr-un film și au transformat-o într-un joc, deci intenția Garenei nu a fost să facă o copie a PUBG-ului de pe PC, ci sa facă un joc propriu battlegrounds, nu înțeleg acum care a fost intenția celor de la PUBG întrucât să dee în judecată pe cei de la Garena, Fortinite și altor "copii", asta este parerea mea, Fortnite chiar a avut un astfel de caz în 2018.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vă respect preferințele, să nu credeți că dau cu hate PUBG-ului sau altor jocuri